,,Czytanie jest pasją. Bohaterowie moich ulubionych lektur”- II miejsce Katarzyny Zubiak w konkursie fotograficznym

Każdy z nas ma lub miał  ulubionego bohatera filmowego czy literackiego. Szczególnie pamiętamy postaci bajkowe, te zapamiętane z dzieciństwa lub bohaterów, których postawy pozytywne lub negatywne miały wpływ na nasze postrzeganie świata.

W  Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim został zorganizowany i przeprowadzony VI powiatowy konkurs fotograficzny pod hasłem „Czytanie jest pasją. Bohaterowie moich ulubionych lektur”, w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły. Kasia Zubiak z klasy I a  zdobyła II miejsce za scenę balkonową z „Romea i Julii”  i postacie Aliny i Balladyny (wyróżnienie za ciekawe ujęcie postaci i piękne plenery).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

I ,II ,IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym

I ,II ,IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Statystycznym

Jury XLVIII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego przyznało następujące nagrody jego laureatom:

- I miejsce – Monika Piwko  ; uczennica  kl. III A – nagroda laptop

- II  miejsce  – Jakub Jarosz - uczeń  kl. I A – nagroda Tablet

-IV miejsca   ex-aequo:   nagroda album książkowy

Katarzyna Warmińska - uczennica  kl. II  c

Aleksandra Zając – uczennica  kl. I d

Prace wykonane pod kierunkiem p. Jolanty Kidy

.Ogólnopolski Konkurs Statystyczny jest organizowany przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca. Celem Konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki zdobywanej w szkole na lekcjach matematyki, geografii, zarządzania informacją, podstaw przedsiębiorczości … w oparciu o Mały Rocznik Statystyczny Polski. .Zadanie Konkursowe polegało  na opracowaniu jednego z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski

Pytania XLVIII  Konkursu  dotyczyły rozdziału 4  „Małego Rocznika Statystycznego Polski”

(Ludność Polski )

Przy ocenie prac konkursowych  brane są pod uwagę takie kryteria jak: stopień wykorzystania Małego Rocznika Statystycznego Polski, umiejętność analizy i syntezy wiedzy źródłowej, oryginalność interpretacji tematu, układ treści.

W konkursie  oprócz nagrodzonych uczniów brali udział uczniowie : Kacper Bałabuch kl .I a

Patrycja Rybak kl. I d

IMG_20190607_102700

Wizyta uczniów ze szkoły muzycznej Musik- und Kunstschule Freudenstadt

Dnia 27 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkoły muzycznej Musik- und Kunstschule Freudenstadt. Młodzież obu szkół uczestniczyła w pracy projektowej

w ramach wspólnie realizowanego projektu: „Międzynarodowy język muzyki – spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec przy muzyce”. Uczniowie spędzili czas na wspólnych grach

i zabawach w małych grupach projektowych.

Muzyka łączy i łagodzi obyczaje, dlatego wspaniałym pomysłem był  koncert  w wykonaniu uczniów naszej szkoły i Młodzieżowej Symfonicznej Orkiestry Dętej z Freudenstadt, który odbył się  na hali sportowej.

Następnego dnia miała miejsce wspólna wycieczka szlakiem Tanwi w Suścu. Można było poznać walory turystyczne  naszego pięknego Roztocza, ale przede wszystkim nawiązać kontakty i ćwiczyć swoje umiejętności językowe.

Wizyta uczniów ze szkoły muzycznej Musik- und Kunstschule Freudenstadt

Finalistka etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Ekologicznej

Gabriela Niedorys uczennica klasy II b została finalistką etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Ekologicznej, który odbył się 6 kwietnia 2019 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Eliminacje składały się z dwóch części. W pierwszej - pisemnej młodzież rozwiązywała test wiedzy obejmujący zagadnienia z biologii, ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska. Po jej zakończeniu wyłoniono 12 uczestników części ustnej, w której olimpijczycy losowali zestawy składające się z 6 pytań problemowych z zakresu ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska.

etap okręgowy XXXIV Olipiady Ekologicznej

Dzień Wiosny w Trzecim Wieku

Uczennice z koła teatralno-literackiego: Jaśmina Łukiewicz, Aleksandra Piłat, Emilia Obirek i Emilia Kurzydłowska, uczestniczyły w spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wzbogacając wykład na temat ogrodu w różnych tekstach kultury piosenkami Pamiętajcie o ogrodach, Strumień, Walc Barbary oraz wierszami  m. in. L. Staffa i Cz. Miłosza. Występ młodzieży odbył się 21 marca, czyli w pierwszy Dzień Wiosny.

Dzień Wiosny w Trzecim Wieku

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>