Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 768738
Wyjazd na pokazy chemiczne na UMCS
Dnia 5 października 2018 roku klasy Ib i IIb wybrały się na pokazy chemiczne do Lublina, które odbyły się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pierwszym etapem wycieczki były pokazy, które odbyły się o godzinie 10:30, prowadziła je wykwalifikowana kadra pracowników Wydziału Chemii: mgr Iwona Rusinek, dr Anna Siatecka oraz dr Andrzej Sienkiewicz. Treścią pokazów było zastosowanie wodoru, ciekłego azotu oraz rozpoznawanie PH substancji przez odczynniki chemiczne: papierek lakmusowy, fenoloftaleina. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w galerii Zamkowe Tarasy w Lublinie. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Tomaszowa. Klasami opiekowały się pani profesor Marianna Typek, pani profesor Katarzyna Gondek oraz organizator wycieczki pani profesor Agnieszka Bartecka 

Pokazy chemiczne 2018